Fram med kalendern! Här är ÖIS spelschema

 

Mars
2018-03-31 14:00 Matchen uppskjuten efter beslut av Förbundsstyrelsen och överenskommelse mellan
 föreningarna. Halmstad - Helsingborgs IF Uppskj.   Örjans Vall
2018-03-31 16:00 Athletic Eskilstuna - IK Brage 0 - 0   Tunavallen
April
2018-04-01 15:00 Myresjöhus Arena
 är inte godkänd för spel. Östers IF har varit i kontakt med sina reservarenor och nekats till att genomföra matchen där. TK har därför, efter framställan från Östers IF, godkänt att matchen får
 genomföras på Borås Arena. Östers IF - Degerfors IF 2 - 2   Borås Arena, Borås
2018-04-01 15:00 GAIS - Jönköpings Södra IF 2 - 1   Gamla Ullevi
2018-04-01 17:30 Landskrona BoIS - Falkenbergs FF 2 - 3   Landskrona IP A-plan
2018-04-02 15:00 Gefle IF FF - IFK Värnamo     Gavlevallen
2018-04-02 15:00 IK Frej Täby - Norrby IF     Vikingavallen/Täby IP 1
2018-04-03 19:00 Varbergs BoIS FC - Örgryte IS FF     Påskbergsvallen A
2018-04-07 14:00 Degerfors IF - Halmstad     Stora Valla
2018-04-07 16:00 Jönköpings Södra IF - Landskrona BoIS     Stadsparksvallen
2018-04-07 16:00 Falkenbergs FF - Athletic Eskilstuna     Falcon Alkoholfri Arena
2018-04-08 15:00 Helsingborgs IF - Östers IF     Olympia, Helsingborg
2018-04-08 17:30 Norrby IF - Varbergs BoIS FC     Borås Arena, Borås
2018-04-08 17:30 Örgryte IS FF - IK Frej Täby     Gamla Ullevi
2018-04-09 19:00 IK Brage - Gefle IF FF     Domnarvsvallen
2018-04-10 19:00 IFK Värnamo - GAIS     Finnvedsvallen
2018-04-14 14:00 IK Frej Täby - Helsingborgs IF     Vikingavallen/Täby IP 1
2018-04-14 16:00 Gefle IF FF - Degerfors IF     Gavlevallen
2018-04-15 15:00 Matchändring enligt överenskommelse mellan föreningarna. Östers IF - IK Brage     Myresjöhus Arena 1
2018-04-15 15:00 GAIS - Falkenbergs FF     Gamla Ullevi
2018-04-15 17:30 Athletic Eskilstuna - IFK Värnamo     Tunavallen
2018-04-16 19:00 Varbergs BoIS FC - Jönköpings Södra IF     Påskbergsvallen A
2018-04-16 19:00 Halmstad - Norrby IF     Örjans Vall
2018-04-17 19:00 Landskrona BoIS - Örgryte IS FF     Landskrona IP A-plan
2018-04-20 19:00 IK Brage - GAIS     Domnarvsvallen
2018-04-21 14:00 Örgryte IS FF - Halmstad     Gamla Ullevi
2018-04-21 16:00 Degerfors IF - Landskrona BoIS     Stora Valla
2018-04-22 15:00 Jönköpings Södra IF - Östers IF     Stadsparksvallen
2018-04-22 17:30 Norrby IF - Gefle IF FF     Borås Arena, Borås
2018-04-22 17:30 Falkenbergs FF - IK Frej Täby     Falcon Alkoholfri Arena
2018-04-23 19:00 IFK Värnamo - Varbergs BoIS FC     Finnvedsvallen
2018-04-24 19:00 Helsingborgs IF - Athletic Eskilstuna     Olympia, Helsingborg
2018-04-27 19:00 GAIS - Gefle IF FF     Gamla Ullevi
2018-04-28 14:00 Landskrona BoIS - IFK Värnamo     Landskrona IP A-plan
2018-04-28 16:00 Östers IF - Örgryte IS FF     Myresjöhus Arena 1
2018-04-29 15:00 IK Brage - Helsingborgs IF     Domnarvsvallen
2018-04-29 17:30 IK Frej Täby - Varbergs BoIS FC     Vikingavallen/Täby IP 1
2018-04-30 15:00 Athletic Eskilstuna - Degerfors IF     Tunavallen
Maj
2018-05-01 15:00 Norrby IF - Jönköpings Södra IF     Borås Arena, Borås
2018-05-01 15:00 Halmstad - Falkenbergs FF     Örjans Vall
2018-05-04 19:00 IK Frej Täby - Athletic Eskilstuna     Vikingavallen/Täby IP 1
2018-05-05 16:00 Degerfors IF - Örgryte IS FF     Stora Valla
2018-05-05 18:00 Jönköpings Södra IF - IK Brage     Stadsparksvallen
2018-05-06 15:00 Varbergs BoIS FC - Landskrona BoIS     Påskbergsvallen A
2018-05-06 17:30 Falkenbergs FF - Östers IF     Falcon Alkoholfri Arena
2018-05-07 19:00 IFK Värnamo - Norrby IF     Finnvedsvallen
2018-05-07 19:00 Gefle IF FF - Halmstad     Gavlevallen
2018-05-08 19:00 Helsingborgs IF - GAIS     Olympia, Helsingborg
2018-05-11 19:00 Örgryte IS FF - Gefle IF FF     Gamla Ullevi
2018-05-12 16:00 Jönköpings Södra IF - IK Frej Täby     Stadsparksvallen
2018-05-12 16:00 Athletic Eskilstuna - Varbergs BoIS FC     Tunavallen
2018-05-12 18:00 IK Brage - Falkenbergs FF     Domnarvsvallen
2018-05-13 15:00 Östers IF - IFK Värnamo     Myresjöhus Arena 1
2018-05-13 17:30 Halmstad - GAIS     Örjans Vall
2018-05-14 19:00 Norrby IF - Degerfors IF     Borås Arena, Borås
2018-05-15 19:00 Landskrona BoIS - Helsingborgs IF     Landskrona IP A-plan
2018-05-18 19:00 GAIS - Athletic Eskilstuna     Gamla Ullevi
2018-05-18 19:00 Gefle IF FF - Jönköpings Södra IF     Gavlevallen
2018-05-19 16:00 Degerfors IF - IK Brage     Stora Valla
2018-05-19 16:00 Falkenbergs FF - Norrby IF     Falcon Alkoholfri Arena
2018-05-19 18:00 Varbergs BoIS FC - Östers IF     Påskbergsvallen A
2018-05-19 18:00 IK Frej Täby - Landskrona BoIS     Vikingavallen/Täby IP 1
2018-05-20 15:00 IFK Värnamo - Halmstad     Finnvedsvallen
2018-05-20 17:30 Helsingborgs IF - Örgryte IS FF     Olympia, Helsingborg
2018-05-22 19:00 Östers IF - GAIS     Myresjöhus Arena 1
2018-05-23 19:00 Jönköpings Södra IF - Degerfors IF     Stadsparksvallen
2018-05-23 19:00 Örgryte IS FF - IFK Värnamo     Gamla Ullevi
2018-05-23 19:00 IK Frej Täby - IK Brage     Vikingavallen/Täby IP 1
2018-05-23 19:00 Landskrona BoIS - Halmstad     Landskrona IP A-plan
2018-05-24 19:00 Norrby IF - Helsingborgs IF     Borås Arena, Borås
2018-05-24 19:00 Athletic Eskilstuna - Gefle IF FF     Tunavallen
2018-05-25 19:00 Falkenbergs FF - Varbergs BoIS FC     Falcon Alkoholfri Arena
2018-05-26 16:00 IK Brage - Örgryte IS FF     Domnarvsvallen
2018-05-27 15:00 Halmstad - Östers IF     Örjans Vall
2018-05-27 17:30 GAIS - IK Frej Täby     Gamla Ullevi
2018-05-28 19:00 Gefle IF FF - Landskrona BoIS     Gavlevallen
2018-05-28 19:00 Helsingborgs IF - Jönköpings Södra IF     Olympia, Helsingborg
2018-05-28 19:00 Athletic Eskilstuna - Norrby IF     Tunavallen
2018-05-29 19:00 Varbergs BoIS FC - Degerfors IF     Påskbergsvallen A
2018-05-29 19:00 IFK Värnamo - Falkenbergs FF     Finnvedsvallen
Juni
2018-06-02 16:00 Norrby IF - IK Brage     Borås Arena, Borås
2018-06-02 16:00 Varbergs BoIS FC - Halmstad     Påskbergsvallen A
2018-06-02 16:00 IK Frej Täby - Östers IF     Vikingavallen/Täby IP 1
2018-06-02 18:00 Degerfors IF - IFK Värnamo     Stora Valla
2018-06-03 15:00 Landskrona BoIS - GAIS     Landskrona IP A-plan
2018-06-03 17:30 Örgryte IS FF - Falkenbergs FF     Gamla Ullevi
2018-06-04 19:00 Jönköpings Södra IF - Athletic Eskilstuna     Stadsparksvallen
2018-06-05 19:00 Gefle IF FF - Helsingborgs IF     Gavlevallen
2018-06-09 16:00 Östers IF - Norrby IF     Myresjöhus Arena 1
2018-06-09 16:00 Halmstad - IK Frej Täby     Örjans Vall
2018-06-09 16:00 IK Brage - Varbergs BoIS FC     Domnarvsvallen
2018-06-09 18:00 Athletic Eskilstuna - Landskrona BoIS     Tunavallen
2018-06-10 15:00 Falkenbergs FF - Gefle IF FF     Falcon Alkoholfri Arena
2018-06-10 17:30 Helsingborgs IF - Degerfors IF     Olympia, Helsingborg
2018-06-11 19:00 IFK Värnamo - Jönköpings Södra IF     Finnvedsvallen
2018-06-12 19:00 GAIS - Örgryte IS FF     Gamla Ullevi
2018-06-16 16:00 IFK Värnamo - IK Frej Täby     Finnvedsvallen
2018-06-16 16:00 Landskrona BoIS - IK Brage     Landskrona IP A-plan
2018-06-16 18:00 Örgryte IS FF - Norrby IF     Gamla Ullevi
2018-06-16 18:00 Gefle IF FF - Östers IF     Gavlevallen
2018-06-17 15:00 Jönköpings Södra IF - Falkenbergs FF     Stadsparksvallen
2018-06-17 17:30 Halmstad - Athletic Eskilstuna     Örjans Vall
2018-06-18 19:00 GAIS - Degerfors IF     Gamla Ullevi
2018-06-19 19:00 Varbergs BoIS FC - Helsingborgs IF     Påskbergsvallen A
2018-06-24 15:00 Norrby IF - Landskrona BoIS     Borås Arena, Borås
2018-06-24 15:00 Varbergs BoIS FC - GAIS     Påskbergsvallen A
2018-06-24 17:30 Östers IF - Athletic Eskilstuna     Myresjöhus Arena 1
2018-06-24 17:30 Helsingborgs IF - IFK Värnamo     Olympia, Helsingborg
2018-06-24 17:30 IK Frej Täby - Gefle IF FF     Vikingavallen/Täby IP 1
2018-06-25 19:00 Degerfors IF - Falkenbergs FF     Stora Valla
2018-06-25 19:00 IK Brage - Halmstad     Domnarvsvallen
2018-06-26 19:00 Örgryte IS FF - Jönköpings Södra IF     Gamla Ullevi
2018-06-30 16:00 GAIS - Norrby IF     Gamla Ullevi
2018-06-30 16:00 Jönköpings Södra IF - Halmstad     Stadsparksvallen
2018-06-30 16:00 IFK Värnamo - IK Brage     Finnvedsvallen
2018-06-30 18:00 Degerfors IF - IK Frej Täby     Stora Valla
2018-06-30 18:00 Gefle IF FF - Varbergs BoIS FC     Gavlevallen
Juli
2018-07-01 15:00 Falkenbergs FF - Helsingborgs IF     Falcon Alkoholfri Arena
2018-07-01 17:30 Landskrona BoIS - Östers IF     Landskrona IP A-plan
2018-07-02 19:00 Athletic Eskilstuna - Örgryte IS FF     Tunavallen
2018-07-28 16:00 Norrby IF - Östers IF     Borås Arena, Borås
2018-07-28 16:00 Varbergs BoIS FC - Falkenbergs FF     Påskbergsvallen A
2018-07-28 16:00 IK Brage - IFK Värnamo     Domnarvsvallen
2018-07-28 18:00 IK Frej Täby - GAIS     Vikingavallen/Täby IP 1
2018-07-29 15:00 Landskrona BoIS - Gefle IF FF     Landskrona IP A-plan
2018-07-29 17:30 Jönköpings Södra IF - Helsingborgs IF     Stadsparksvallen
2018-07-30 19:00 Örgryte IS FF - Athletic Eskilstuna     Gamla Ullevi
2018-07-31 19:00 Halmstad - Degerfors IF     Örjans Vall
Augusti
2018-08-05 Östers IF - Varbergs BoIS FC     Myresjöhus Arena 1
2018-08-05 IFK Värnamo - Landskrona BoIS     Finnvedsvallen
2018-08-05 Degerfors IF - Jönköpings Södra IF     Stora Valla
2018-08-05 GAIS - IK Brage     Gamla Ullevi
2018-08-05 Helsingborgs IF - Norrby IF     Olympia, Helsingborg
2018-08-05 Gefle IF FF - IK Frej Täby     Gavlevallen
2018-08-05 Falkenbergs FF - Örgryte IS FF     Falcon Alkoholfri Arena
2018-08-05 Athletic Eskilstuna - Halmstad     Tunavallen
2018-08-12 Örgryte IS FF - Helsingborgs IF     Gamla Ullevi
2018-08-12 Jönköpings Södra IF - IFK Värnamo     Stadsparksvallen
2018-08-12 Norrby IF - GAIS     Borås Arena, Borås
2018-08-12 Varbergs BoIS FC - Athletic Eskilstuna     Påskbergsvallen A
2018-08-12 IK Frej Täby - Falkenbergs FF     Vikingavallen/Täby IP 1
2018-08-12 Halmstad - Gefle IF FF     Örjans Vall
2018-08-12 IK Brage - Östers IF     Domnarvsvallen
2018-08-12 Landskrona BoIS - Degerfors IF     Landskrona IP A-plan
2018-08-19 Gefle IF FF - IK Brage     Gavlevallen
2018-08-19 Östers IF - IK Frej Täby     Myresjöhus Arena 1
2018-08-19 IFK Värnamo - Örgryte IS FF     Finnvedsvallen
2018-08-19 Degerfors IF - Norrby IF     Stora Valla
2018-08-19 GAIS - Varbergs BoIS FC     Gamla Ullevi
2018-08-19 Helsingborgs IF - Landskrona BoIS     Olympia, Helsingborg
2018-08-19 Falkenbergs FF - Halmstad     Falcon Alkoholfri Arena
2018-08-19 Athletic Eskilstuna - Jönköpings Södra IF     Tunavallen
2018-08-26 Jönköpings Södra IF - Varbergs BoIS FC     Stadsparksvallen
2018-08-26 Norrby IF - Athletic Eskilstuna     Borås Arena, Borås
2018-08-26 IFK Värnamo - Östers IF     Finnvedsvallen
2018-08-26 Örgryte IS FF - GAIS     Gamla Ullevi
2018-08-26 Helsingborgs IF - Gefle IF FF     Olympia, Helsingborg
2018-08-26 Falkenbergs FF - Degerfors IF     Falcon Alkoholfri Arena
2018-08-26 IK Frej Täby - Halmstad     Vikingavallen/Täby IP 1
2018-08-26 IK Brage - Landskrona BoIS     Domnarvsvallen
September
2018-09-02 Halmstad - Jönköpings Södra IF     Örjans Vall
2018-09-02 Östers IF - Falkenbergs FF     Myresjöhus Arena 1
2018-09-02 Varbergs BoIS FC - IFK Värnamo     Påskbergsvallen A
2018-09-02 Degerfors IF - Helsingborgs IF     Stora Valla
2018-09-02 Gefle IF FF - Örgryte IS FF     Gavlevallen
2018-09-02 Athletic Eskilstuna - GAIS     Tunavallen
2018-09-02 IK Brage - IK Frej Täby     Domnarvsvallen
2018-09-02 Landskrona BoIS - Norrby IF     Landskrona IP A-plan
2018-09-09 Jönköpings Södra IF - Gefle IF FF     Stadsparksvallen
2018-09-09 Norrby IF - IK Frej Täby     Borås Arena, Borås
2018-09-09 Degerfors IF - Athletic Eskilstuna     Stora Valla
2018-09-09 GAIS - IFK Värnamo     Gamla Ullevi
2018-09-09 Örgryte IS FF - Östers IF     Gamla Ullevi
2018-09-09 Helsingborgs IF - IK Brage     Olympia, Helsingborg
2018-09-09 Falkenbergs FF - Landskrona BoIS     Falcon Alkoholfri Arena
2018-09-09 Halmstad - Varbergs BoIS FC     Örjans Vall
2018-09-16 Östers IF - Jönköpings Södra IF     Myresjöhus Arena 1
2018-09-16 IFK Värnamo - Degerfors IF     Finnvedsvallen
2018-09-16 GAIS - Halmstad     Gamla Ullevi
2018-09-16 Gefle IF FF - Falkenbergs FF     Gavlevallen
2018-09-16 IK Frej Täby - Örgryte IS FF     Vikingavallen/Täby IP 1
2018-09-16 Athletic Eskilstuna - Helsingborgs IF     Tunavallen
2018-09-16 IK Brage - Norrby IF     Domnarvsvallen
2018-09-16 Landskrona BoIS - Varbergs BoIS FC     Landskrona IP A-plan
2018-09-23 Norrby IF - IFK Värnamo     Borås Arena, Borås
2018-09-23 Varbergs BoIS FC - Gefle IF FF     Påskbergsvallen A
2018-09-23 Degerfors IF - GAIS     Stora Valla
2018-09-23 Örgryte IS FF - IK Brage     Gamla Ullevi
2018-09-23 Helsingborgs IF - IK Frej Täby     Olympia, Helsingborg
2018-09-23 Falkenbergs FF - Jönköpings Södra IF     Falcon Alkoholfri Arena
2018-09-23 Halmstad - Landskrona BoIS     Örjans Vall
2018-09-23 Athletic Eskilstuna - Östers IF     Tunavallen
2018-09-30 Jönköpings Södra IF - Örgryte IS FF     Stadsparksvallen
2018-09-30 Norrby IF - Halmstad     Borås Arena, Borås
2018-09-30 Östers IF - Gefle IF FF     Myresjöhus Arena 1
2018-09-30 IFK Värnamo - Athletic Eskilstuna     Finnvedsvallen
2018-09-30 Degerfors IF - Varbergs BoIS FC     Stora Valla
2018-09-30 GAIS - Helsingborgs IF     Gamla Ullevi
2018-09-30 Falkenbergs FF - IK Brage     Falcon Alkoholfri Arena
2018-09-30 Landskrona BoIS - IK Frej Täby     Landskrona IP A-plan
Oktober
2018-10-07 Östers IF - Landskrona BoIS     Myresjöhus Arena 1
2018-10-07 Varbergs BoIS FC - Norrby IF     Påskbergsvallen A
2018-10-07 Örgryte IS FF - Degerfors IF     Gamla Ullevi
2018-10-07 Helsingborgs IF - Falkenbergs FF     Olympia, Helsingborg
2018-10-07 Gefle IF FF - GAIS     Gavlevallen
2018-10-07 IK Frej Täby - Jönköpings Södra IF     Vikingavallen/Täby IP 1
2018-10-07 Halmstad - IFK Värnamo     Örjans Vall
2018-10-07 IK Brage - Athletic Eskilstuna     Domnarvsvallen
2018-10-21 Norrby IF - Örgryte IS FF     Borås Arena, Borås
2018-10-21 Varbergs BoIS FC - IK Frej Täby     Påskbergsvallen A
2018-10-21 IFK Värnamo - Gefle IF FF     Finnvedsvallen
2018-10-21 Degerfors IF - Östers IF     Stora Valla
2018-10-21 GAIS - Landskrona BoIS     Gamla Ullevi
2018-10-21 Helsingborgs IF - Halmstad     Olympia, Helsingborg
2018-10-21 Athletic Eskilstuna - Falkenbergs FF     Tunavallen
2018-10-21 IK Brage - Jönköpings Södra IF     Domnarvsvallen
2018-10-28 Jönköpings Södra IF - GAIS     Stadsparksvallen
2018-10-28 Östers IF - Helsingborgs IF     Myresjöhus Arena 1
2018-10-28 Örgryte IS FF - Varbergs BoIS FC     Gamla Ullevi
2018-10-28 Gefle IF FF - Norrby IF     Gavlevallen
2018-10-28 Falkenbergs FF - IFK Värnamo     Falcon Alkoholfri Arena
2018-10-28 IK Frej Täby - Degerfors IF     Vikingavallen/Täby IP 1
2018-10-28 Halmstad - IK Brage     Örjans Vall
2018-10-28 Landskrona BoIS - Athletic Eskilstuna     Landskrona IP A-plan
November
2018-11-04 Norrby IF - Falkenbergs FF     Borås Arena, Borås
2018-11-04 Varbergs BoIS FC - IK Brage     Påskbergsvallen A
2018-11-04 IFK Värnamo - Helsingborgs IF     Finnvedsvallen
2018-11-04 Degerfors IF - Gefle IF FF     Stora Valla
2018-11-04 GAIS - Östers IF     Gamla Ullevi
2018-11-04 Halmstad - Örgryte IS FF     Örjans Vall
2018-11-04 Athletic Eskilstuna - IK Frej Täby     Tunavallen
2018-11-04 Landskrona BoIS - Jönköpings Södra IF     Landskrona IP A-plan
2018-11-10 Jönköpings Södra IF - Norrby IF     Stadsparksvallen
2018-11-10 Östers IF - Halmstad     Myresjöhus Arena 1
2018-11-10 Örgryte IS FF - Landskrona BoIS     Gamla Ullevi
2018-11-10 Helsingborgs IF - Varbergs BoIS FC     Olympia, Helsingborg
2018-11-10 Gefle IF FF - Athletic Eskilstuna     Gavlevallen
2018-11-10 Falkenbergs FF - GAIS     Falcon Alkoholfri Arena
2018-11-10 IK Frej Täby - IFK Värnamo     Vikingavallen/Täby IP 1
2018-11-10 IK Brage - Degerfors IF     Domnarvsvallen